W Paracelsus Recovery oferujemy najbardziej kompleksowe i ekskluzywne programy leczenia dla wszystkich rodzajów uzależnień. Każdy program dopasowujemy do Państwa indywidualnych potrzeb. Aby to osiągnąć, leczymy tylko jednego klienta na raz.

Deixe a nossa família cuidar da sua

Somos uma clínica totalmente familiar e operada

Ekskluzywne leczenie uzależnień

W większości ośrodków leczenia uzależnienia leczy się poprzez program 12 kroków, ale w Paracelsus Recovery podchodzimy do tego inaczej. Programa 12 kroków działa dla wielu ludzi, ale opiera się na zasadach skromności, absolutnej trzeźwości i dzielenia się swoimi doświadczeniami w grupie. Dla większości zamożnych i wysoko poswionych osób te zasady są przeszkodą w leczeniu. Na przykład, celebryta lub odnoszący sukcesy biznesmen może mieć trudności z podzieleniem się swoimi doświadczeniami w grupie z obawy, że ktoś doniesie o tym prasie. Poza tym nie każdy człowiek reaguje z powodzeniem na ten sam program i to, co działa na kogoś, może nie działać na inną osobę. Dlatego personalizacja leczenia jest kluczowa.

Czy Pana trudności emocjonalne wymagają od Pana całkowitego odstawienia substancji lub zachowania, czy też kontynuowania ich z umiarem, to decyzja należy do Pana. My po prostu dostarczamy narzędzia potrzebne do odzyskania kontroli nad swoim samopoczuciem.

.

Uzależnienia są wynikiem szeregu problemów leżących u ich podstaw

Emocjonalne / Psychologiczne:

Wiele doświadczeń psychologicznych, takich jak niezdiagnozowane problemy ze zdrowiem psychicznym, trauma, wypalenie zawodowe i inne, może prowadzić do uzależnienia od substancji psychoaktywnych. Przetworzenie traumy i zajęcie się tymi psychologicznymi problemami jest kluczowe dla zdrowia psychicznego i wyleczenia z uzależnienia. W Paracelsus Recovery zapewniamy obszerną i specjalistyczną psychiatrię, psychoterapię i psychoedukację, aby zidentyfikować i leczyć przyczyny leżące u podstaw uzależnienia.

.

Fizyczne:

Wiele uzależnień ma genetyczny lub biologiczny komponent nieznany osobie uzależnionej. Stres i nasza dieta mogą również drastycznie zwiększyć nasze pragnienie alkoholu lub substancji. Zapewniamy liczne terapie uzupełniające w celu opanowania poziomu stresu oraz doradztwo żywieniowe w celu zapewnienia optymalnej diety. W przypadku uzależnienia fizycznego, przeprowadzamy medyczny zabieg detoksykacji, który ma na celu złagodzenie objawów odstawiennych.

Społeczne:

Nasze środowisko społeczne może silnie wpływać na nasze zachowania i poziom stresu. Na przykład, ktoś, kto pracuje długo, może sięgnąć po leki pobudzające, aby móc się skoncentrować lub po alkohol, aby "wyłączyć się" po pracy. Ponadto, jeżeli ktoś często wychodzi z przyjaciółmi, którzy zażywają substancje, lub na imprezy towarzyskie, gdzie osoby z jego otoczenia piją, to może mieć trudności z powstrzymaniem się od picia z powodu presji ze strony przyjaciół lub kolegów.

Odnowa biochemiczna:

Biochemiczne leczenie odtwórcze ma na celu detoksykację całej istoty lub "organizmu" i naprawia wszelkie szkody wyrządzone w mózgu i ciele na poziomie komórkowym. Przywracając równowagę chemiczną, odnowa biochemiczna znacznie poprawi zdolności poznawcze, fizyczną witalność i stabilność emocjonalną oraz pomoże zapewnić długotrwały powrót do zdrowia.

Podejście do leczenia 360° - Najbardziej rozległe i kompleksowe leczenie na świecie

Badania lekarskie
& Leczenie
Uzależnienia
Doradztwo
Rozległa
Psychoterapia
EMDR
Terapia rodzinna
Psycho-Edukacja
Poradnictwo duchowe
Doradztwo duchowe
12-passos
Facylitacja
Bio-hemiczne
odnawianie
Terapie probiotyczne
& Psiconutrição
Styl życia &
Doradztwo żywieniowe
Bio Feedback
& Bio Ressonância
Joga
Refleksologia
& Akupunktura
Masaże
Trening personalny

Zrozumieć uzależnienie

Uzależnienie é powszechne i aktualne badania pokazują, że 1 na 3 osoby é od czegoś uzależniona, czy to od alkoholu, narkotyków, pracy, nikotyny, jedzenia, zakupów czy hazardu. Uzależnienie najlepiej definiuje się jako "brak kontroli nad czymś, co Pan bierze, używa lub robi do tego stopnia, że staje się to dla Pana szkodliwe"

Dzięki temu, że nie ma Pan już kontroli nad tym, co Pan bierze, używa lub robi, może to być dla Pana szkodliwe.

Uznajemy, że uzależnienie nigdy nie powstaje bez przyczyny. Istnieje szereg powiązanych ze https://www.paracelsus-recovery.com/residential-treatment-programs-substance-abuse-mental-health-alcohol/ czynników emocjonalnych, fizycznych i społecznych, które przyczyniają się do rozwoju uzależnienia od substancji, a w Paracelsus Recovery zajmujemy się każdym z tych podstawowych czynników.

Mogą się Państwo dowiedzieć więcej o naszych programach leczenia tutaj.

Poznajcie Państwo zespół odpowiedzialny za leczenie uzależnień

Więcej